O NÁS

Ateliér FACIS byl založen v roce 1992 architekty Cibikem, Fantyšovou a Svěrkem. Hlavní náplní ateliéru byly rekonstrukce historických objektů a projekty záchrany cenných památek. Ze zrealizovaných zakázek lze například uvést: rekonstrukce SV křídla zámku Veltrusy (1997),  rekonstrukce zámku Kamenice nad Lipou (1998), celková inventarizace a zaměření detailů Müllerovi villy od A. Loose (1998, pod vedením doc. P. Ulricha), obnova poutního areálu Svatá Hora u Příbrami (2015), poutního areálu v Horní Polici (2020) nebo části kláštera v Kladrubech (2023)

Portfolio prací zahrnuje vše od architektonických studií a grafického designu až po komplexní zpracování projektů včetně dokumentace pro provádění staveb a autorských dozorů. Ateliér se zaměřuje nejen na soudobou architekturu, ale i moderní stavby a stavební úpravy řešené v historickém kontextu. Díky předchozím zkušenostem a širokému týmu odborných spolupracovníků zpracovává i projekty rekonstrukcí a záchrany kulturních památek. 

 

ATELIÉR NABÍZÍ SLUŽBY V OBORECH:

urbanismus

územní studie

architektonické studie

projekty pro územní rozhodnutí

projekty pro stavební povolení a ohlášení

projekty pro provádění stavby

projekty interiérů

užitný design

grafický design

TEAM

ING.ARCH. RICHARD CIBIK

autorizovaný architekt ČKA 2698

zakladatel ateliéru FACIS architekti (1992)

Vystudoval fakultu architektury ČVUT. Zaměřuje se především na rekonstrukce historických staveb a projekty záchrany architektonického dědictví. Jako příklad je možné uvést projekty rekonstrukce poutního areálu na Svaté Hoře, biskupské rezidence v Litoměřicích, kostela Sv. Kajetána a mnoho dalších.

ING.ARCH. PATRIK OLVECKY

architekt

od roku 2019 FACIS architekti

ING.ARCH. MICHAL V. KŘEPEL

autorizovaný architekt ČKA 04753

od roku 2009 FACIS architekti

Vystudoval obor Architektura a stavitelství na fakultě stavební ČVUT. Kromě novostaveb a rekonstrukcí se rád zaměřuje i na revitalizace a modernizace starších objektů pro nová využití. Mezi jeho další záliby patří fotografie a interiérový design.

NAPSALI O NÁS