ABOUT US

Architectural studio FACIS was based in 1992 by architects Cibik, Fantyšová and Svěrek. Main part of their work was focused on reconstructions of historical buldings a projects for saving valuable historical monuments. For example: reconstruction of NE wing of the palace at Veltrusy (1997), reconstruction of castle Kamenice nad Lipou (1998), inventory and survey of architectural details of the Villa Müller by A. Loos (1998, under the leadership of doc. P.Ulrich) or reconstruction of several houses in the center of Prague.

Nowadays the studio has 4 permanent members. The founder of the studio Richard Cibik and architects Sluka, Kozák and Křepel. Portfolio of work includes almost everything from architectural studies and graphic design to complex construction projects and author´s supervisions. 

 

SERVICE:

urbanism

urban studies and planning

architectural studies

projects for planning permission

projects for building permits

design services for the construction

interior projects

utility design

graphic design

TEAM

ING.ARCH. RICHARD CIBIK

autorizovaný architekt ČKA 2698

zakladatel ateliéru FACIS architekti (1992)

Vystudoval fakultu architektury ČVUT. Zaměřuje se především na rekonstrukce historických staveb a projekty záchrany architektonického dědictví. Jako příklad je možné uvést projekty rekonstrukce poutního areálu na Svaté Hoře, biskupské rezidence v Litoměřicích, kostela Sv. Kajetána a mnoho dalších.

ING. MICHAL SLUKA

architekt

od roku 199x FACIS architekti

Vystudoval obor Architektura a stavební inženýrství na fakultě stavební ČVUT. Zabývá se především soudobou moderní architekturou s prvky minimalismu důrazem na architektonický detail. V projektech často uplatňuje moderní materiály jako sklo, beton, textilní membrány a gabionové zdi.

ING.ARCH. LUKÁŠ KOZÁK

architekt

od roku 2008 FACIS architekti

Vystudoval bc. obor Architektura a stavitelství na fakultě stavební ČVUT a mgr. obor na fakultě Architektury ČVUT. V projektech upřednostňuje soudobou architekturu zváště pak při práci v kontextu přírodním nebo historickém. Často užívá kombinace materiálů dřevo, beton, kámen a sklo. Podporuje moderní nízkoenergetické stavění.

ING.ARCH. MICHAL V. KŘEPEL

architekt

od roku 2009 FACIS architekti

Vystudoval obor Architektura a stavitelství na fakultě stavební ČVUT. Kromě novostaveb a rekonstrukcí se rád zaměřuje i na revitalizace a modernizace starších objektů pro nová využití. Mezi jeho další záliby patří fotografie a interiérový design.

PRESS

Architekt_08

ARCHITEKT 08 2006

Nakladatelství:

Rok vydání:

ISSN:

Formát

Jazyk:

Architekt OA s.r.o.

2006

0862-7010

227x297mm, 86 stran

česky, anglicky

Konstrukce

KONSTRUKCE 2006
Nakladatelství:

Rok vydání:

ISSN:

Formát

Jazyk:

---

2006

---

--- stran

česky

http://www.konstrukce.cz/clanek/spojeni-moderni-a-historicke-stavby-samonosnym-krckem/

archiweb

www.archiweb.cz

http://www.archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=706  
sumna_mesta

 ŠUMNÁ MĚSTA (třetí kniha)

Autor:

Nakladatelství:

Rok vydání:

ISBN:

EAN:

Formát

Jazyk:

Radovan Lipus a David Vávra

Druhé město

2008 (1.vydání)

978-80-7227-725-4

9788072272754

190x110mm, 541 stran

česky